post

Acceptance List – Silverlake TennisMalaysia Junior Tour 2019 Leg, 3 Perlis

Boys 8&U Mini Tennis                              Girls 8&U Mini Tennis

Boys 10&U (Updated 28/02/2019)           Girls 10&U (Updated 28/02/2019)

Boys 12&U                                                Girls 12 & Under (Updated 28/02/2019)

Boys 14&U                                                Girls 14&U

Boys 16&U (Updated 28/02/19)                Girls 16&U

 

 

 

 

post

Results 01/02/19 & OOP 02/02/19 – TennisMalaysia Junior Tour 2019 Leg 2, NS

 

NOTE: Kindly be Informed that Prize Giving Ceremony are scheduled at 11.30am, Saturday (02/02/19) at KOMBES. All winners (Semifinalist and Finalist) are advised to assemble by 11.20am. Thank you.

B8&U RR(MiniTennis)

BS10&U                             BD10&U

BS12&U                            BD12&U

BS14&U                            BD14&U

BS16&U                            BD16&U

 G8&U RR(MiniTennis)

GS10&U                             GD10&U

GS12&U                             GD12&U

GS14&U                             GD14&U

GS16&U                             GD16&U RR

Order Of Play

OofP SAT 02/02/19

 

 

 

 

 

 

 

post

Results 31/01/19 and OOP 01/02/19 – TennisMalaysia Junior Tour 2019 Leg 1, NS

B 8&U MiniTennis – RR  Match to commence at 3pm, KOMBES. To assemble at 2.30pm

BS 10&U                               BS 12&U

BS 14&U                               BS 16&U

BD 10&U                               BD 12&U

BD 14&U                               BD 16&U

G 8&U MiniTennis – RR Match to commence at 3pm, KOMBES. To assemble at 2.30pm

GS 10&U                               GS 12&U

GS 14&U                               GS 16&U

GD 10&U                               GD 12&U

GD 14&U                               GD 16&U RR

ORDER OF PLAY

OofP KOMBES 01/02/19

OofP Sg. Ujong 01/02/19 – B10&U, G10&U

post

Draw & OOP 30/01/2019 – TennisMalaysia Junior Tour 2019 Leg 2, NS

 

NOTE: All Players Are Required to Assemble at KOMBES, Paroi by 8.15 am, 30/01/2019 for an Opening Ceremony Which is Scheduled at 8.30am

DRAW

BS10&U

BS12&U Quali Results

BS12&U

BS14&U Quali Results

BS14&U

BS16&U Quali Results

BS16&U

GS10&U

GS12&U

GS14&U

GS16&U

ORDER OF PLAY

  1. IPGRM – Institut Pendidikan Guru Kampus Raja Melewar, Jln Sikamat, Seremban
  2. KOMBES – Kompleks Belia dan Sukan, Paroi
  3. Sg Ujong – Sungai Ujong Club, Seremban
  4. USIM – Universiti Sains Islam Malaysia, Bandar Baru Nilai, Nilai

OofP IPGRM(1) – G12U, G14&U, G16&U

OofP IPGRM(2) – G12U, G14&U, G16&U

OofP KOMBES(1) – B12&U, B16&U

OofP KOMBES(2) – B12&U, B16&U

OofP SG UJONG(1) – B10&U, G10&U

OofP SG UJONG(2) – B10&U, G10&U

OofP USIM – B14&U